Co je iBoccia?

iBoccia = Integrovaná boccia (boča) je sport podobný francouzské PETANQUE.

Hraje se pouze ve třech až šestičlenných týmech a smyslem hry je umístit (červené nebo modré) kožené míčky svého týmu co nejblíže k tzv. Jacku (bílému míčku). Vyhrává ten, jehož míčky jsou u Jacka v početní převaze.

iBoccia se hraje v tělocvičnách a halách – tam kde je rovná podlaha.

Ke hře se používají speciální odhodové rampy. S odhodovou rampičkou manipuluje asistent dle instrukcí hráče, který pak míček pomocí rampy vypustí na kurt.

V roce 1984 se Boccia stala paralympijským sportem s jasně danými pravidly. Na paralympiádu v Tokiu (2021) se kvalifikoval také náš člen, Adam Peška. Velice mu gratulujeme a přejeme radostnou reprezentaci!

PARENT PROJECT pro své členy každoročně pořádá turnaj v iBoccie.

Rozhovor s Adamem Peškou o Boccie

Rozhovor s Adamem Peškou o bociie a jeho nedávném úspěchu ve Světovém poháru v Montrealu.

6. ročník turnaje v integrované boccie - Boccia rozhýbe i dystrofika

A protože ve více lidech je vždy větší sranda, pořádáme minimálně jednou za rok až dva pro své členy turnaj. Ten poslední se uskutečnil 11. 5. 2019 a jednalo se již o 6. ročník turnaje v integrované boccie.

5. turnaj v integrované BOCCIE

Dne 20.5. 2017 se konal 5. turnaj v integrované BOCCIE

4. ročník turnaj v intergované BOCCIE

Dne 11. 6. 2016 se konal 4. turnaj v iBOCCIE

3. ročník turnaje v integrované BOCCIE

V sobotu 23.5.2015 se uskutečnil v Nové Pace 3. ročník turnaje v integrované BOCCIE. Hned na začátku čekalo na všechny velké překvapení. Po loňské účasti Milana Baroše, letos mezi nás zavítal zástupce tentokrát druhého nejoblíbenějšího sportu u nás. Hokejista z nejmenšího extraligového města, které letos poprvé po 56 letech vyhrálo extraligový titul. Přišel mezi nás hráč Litvínova Jakub Petružálek.