EVERESTING 2024 - ZA TY, CO NEMŮŽOU

Třebíčský Everesting 2024 Jakuba Bendy pro PARENT PROJECT

PARENT PROJECT, z.s. pořádá ve dnech 22. – 23. 6. 2024 ve spolupráci s Jakubem Bendou a jeho týmem druhý ročník Everestingu v Třebíči. Akce je určena všem, kteří chtějí udělat něco pro své tělo, zažít atmosféru společného výkonu a také pomoci pacientům se svalovou dystrofií. 

Zúčastnit se může skutečně každý, ideálně celé rodiny. Každý si najde svůj výškový tábor, který chce dosáhnout. Od základního výstupu na Strážnou horu v Třebíči, přes Lysou horu, Sněžku až po Mount Everest s výškovou metou 8 848 m n. m.

Jakub Benda v roce 2023 uspořádal poprvé Everesting v Třebíči, kdy vystoupal 113krát na Strážnou horu, a tím dosáhl výškové mety nastoupených 8 848 m n.m. jako při výstupu na Everest. 

O akci byl mimořádný zájem veřejnosti a během dvoudenního výstupu ho doprovodilo 180 dalších odvážlivců.   

Z toho důvodu je akce v letošním roce otevřena všem zájemcům o sportovní výkony a dobrou zábavu. Je stanoveno 11 výškových vrcholů, aby skutečně každý mohl splnit svoji výškovou metu. 

Od jednoho výstupu se 79 nadmořskými metry až po nejvyšší vrchol světa Mount Everest.  

Vystoupat lze také i například na Lysou horu, Sněžku, Gerlach nebo Mont Blanc. Zájemci si tak mohou vybrat zcela podle své kondice, jaký vrchol zdolají.

Akce se koná pod záštitou starosty města Třebíč Mgr. Pavla Pacala.

Akce se koná za podpory:

Jakub Benda: I Kdyby byl letošní Everesting deštivý, zatneme zuby a poběžíme i tak

Když jsme spolu před dvěma roky dělali první rozhovor před jeho legendárním během z Třebíče až na Sněžku, zavolala jsem mu ve chvíli, kdy zrovna trénoval. Když jsem mu volala v předem domluvený čas před rokem před akcí Everesting, opět byl v poklusu – zrovna běžel z práce… A kde jsem zastihla Jakuba Bendu, tatínka syna Filípka s Duchennovou svalovou dystrofií, letos?

Plakát a materiály akce ke stažení:

Plákát

FB a Instagram post

FB banner

Webový banner