Třetí ročník hokejbalového turnaje pro Parent Project je za námi!

Třetí ročník hokejbalového turnaje pro Parent Project je za námi!

Sobota 18. května patřila všem sportovním nadšencům, kteří měli rychlé nohy i ruce, ale hráli hlavně srdcem. Konal se totiž již tradiční hokejbalový turnaj, který již potřetí pořádal klub SK Horní Bříza.

Na turnaji každoročně přidává ruku k dílu i náš aktivní parentní tatínek Václav Vaněk. Vyzpovídali jsme ho proto a ohlédli se za turnajem, který vynesl krásných 25 tisíc korun!

Vašku, jak časově náročná byla pro tebe – a potažmo celou rodinu – příprava na letošní turnaj?

Naší rodině to vždy zabere půl dne, kdy připravujeme na prodej věci s logem Parentu a pak celý den, kdy u stánku stojíme a snažíme se prodat co nejvíce triček či hrnků a do kasičky vybrat co nejvíce peněz. A následně to pak celé uklidit. (úsměv)

Kolik se letos přihlásilo týmů?

Celkem jich bylo osm. A soupeřily spolu celý den.

Jaká byla nálada během sportovního dne?

Skvělá! Hlavně proto, že všichni ví, proč tam jdou. Ví, na co vybrané peníze půjdou. Děláme maximum pro to, aby se pro Parent Project vybralo co nejvíce peněz. Kluci pak pošlou celou částku na transparentní účet.

Jaké bylo počasí?

Je pravda, že letošní ročník byl ovlivněný počasím. Přišlo méně lidí než v minulých dvou ročnících… Na druhou stranu sportovcům ani těm, kteří dorazili, nevadilo, že je zima a prší. Přišli podpořit dobrou věc.

Kdybys měl říci, co pro tebe hokejbalový turnaj znamená… Co bys vyzdvihnul?

Jako vždy byl turnaj plný zážitků. A je krásné uvědomění, když člověk ví, že má kolem sebe fajn lidi, kteří sami od sebe chtějí pomáhat.

Za rozhovor děkuje: VERONIKA ŠIRC

Foto: SK Horní Bříza