Články

Psycho-rehabilitační pobyt - týdenní "Dámská jízda" 2024

A jak konkrétně vypadala letošní Dámská jízda, která se konala od 7. do 14. července v Plzni v hotelu Prokopávka? Pojďme si ji zrekapitulovat…

Jakub Benda: Při letošním Everestingu jsem přepálil začátek

O víkendu 22. – 23. června 2024 se v Třebíči konal druhý ročník akce s názvem Everesting 2024 – Za ty, co nemůžou. Organizaci měl pod palcem opět Jakub Benda, tatínek Filípka s Duchennovou svalovou dystrofií, společně s naším Parent Projectem.

Společnost Pfizer neprokázala účinnost genové terapie DMD

Společnost Pfizer vydala 12. června 2024 tiskovou zprávu, ve které oznámila, že u genová terapie testované ve 3. fázi klinické studie (studie probíhala pod názvem CIFFREO) se nepodařilo prokázat významné zlepšení motorických funkcí.

Jakub Benda: I Kdyby byl letošní Everesting deštivý, zatneme zuby a poběžíme i tak

Když jsme spolu před dvěma roky dělali první rozhovor před jeho legendárním během z Třebíče až na Sněžku, zavolala jsem mu ve chvíli, kdy zrovna trénoval. Když jsem mu volala v předem domluvený čas před rokem před akcí Everesting, opět byl v poklusu – zrovna běžel z práce… A kde jsem zastihla Jakuba Bendu, tatínka syna Filípka s Duchennovou svalovou dystrofií, letos?

Osobní asistent/asistentka

Spolek Parent Project, z.s. hledá osobní asistenty k dětem a dospělým osobám se svalovou dystrofií na psycho-rehabilitační pobyt.

Psycho-rehabilitační pobyt - víkendový pro děti bez rodičů jaro 2024

O víkendu 10. – 12. května 2024 jsme pro naše kluky se svalovou dystrofií opět po roce uspořádali pobyt pro děti bez rodičů, který se konal v Domě rodin ve Smečně.

Parent Project má historicky první patronku!

Pacientská organizace Parent Project má svou historicky první patronku. Stala se jí oblíbená herečka Michaela Maurerová.

Digitální den pro neziskovky 2024: Plný den inspirace a zajímavých informací

Ve středu 21. května se náš webmaster Jan Vaněk zúčastnil on-line akce Digitální den pro neziskovky 2024. Byla to skvělá příležitost dozvědět se více o digitalizaci v neziskovém sektoru, a získat tak inspiraci pro práci v Parent Projectu.

Třetí ročník hokejbalového turnaje pro Parent Project je za námi!

Sobota 18. května patřila všem sportovním nadšencům, kteří měli rychlé nohy i ruce, ale hráli hlavně srdcem. Konal se totiž již tradiční hokejbalový turnaj, který již potřetí pořádal klub SK Horní Bříza.

Filip Kučera: Kluci z Parent Projectu umí z života vytěžit maximum

V Národní technické knihovně s kolegou Martinem Zoulou vedou Dílnu kráčejících robotů, ve které ukazují, jak roboti chodí nebo jak se dají programovat. Druhou dubnovou sobotu se čtyřiadvacetiletý Filip Kučera, student posledního ročníku ČVUT oboru Otevřená informatika vypravil s fakultním kolegou Martinem Zoulou za našimi kluky na první parentí letošní pobyt.