Pomáháme nemocným

O tom, jak pomáháme nemocným, se dozvíte v sekci O nás nebo kliknutím na odkaz níže.

Víc o naší činnosti

Informujeme o nemoci

Chcete se dozvědět něco o svalové dystrofii? Přejděte na odkaz níže.

→ O svalové dystrofii

Vytváříme komunitu

Vyvářime komunitu lidí s podobnými problémy, pomáháme pochopit nemoc, pořádáme rúzné akce a hlavně dáváme naději.

→ Přihlaste se do klubu

Články a aktuality

Společnost Pfizer neprokázala účinnost genové terapie DMD

Společnost Pfizer vydala 12. června 2024 tiskovou zprávu, ve které oznámila, že u genová terapie testované ve 3. fázi klinické studie (studie probíhala pod názvem CIFFREO) se nepodařilo prokázat významné zlepšení motorických funkcí.

Jakub Benda: I Kdyby byl letošní Everesting deštivý, zatneme zuby a poběžíme i tak

Když jsme spolu před dvěma roky dělali první rozhovor před jeho legendárním během z Třebíče až na Sněžku, zavolala jsem mu ve chvíli, kdy zrovna trénoval. Když jsem mu volala v předem domluvený čas před rokem před akcí Everesting, opět byl v poklusu – zrovna běžel z práce… A kde jsem zastihla Jakuba Bendu, tatínka syna Filípka s Duchennovou svalovou dystrofií, letos?

Osobní asistent/asistentka

Spolek Parent Project, z.s. hledá osobní asistenty k dětem a dospělým osobám se svalovou dystrofií na psycho-rehabilitační pobyt.

Parent Project má historicky první patronku!

Pacientská organizace Parent Project má svou historicky první patronku. Stala se jí oblíbená herečka Michaela Maurerová.

Digitální den pro neziskovky 2024: Plný den inspirace a zajímavých informací

Ve středu 21. května se náš webmaster Jan Vaněk zúčastnil on-line akce Digitální den pro neziskovky 2024. Byla to skvělá příležitost dozvědět se více o digitalizaci v neziskovém sektoru, a získat tak inspiraci pro práci v Parent Projectu.

Třetí ročník hokejbalového turnaje pro Parent Project je za námi!

Sobota 18. května patřila všem sportovním nadšencům, kteří měli rychlé nohy i ruce, ale hráli hlavně srdcem. Konal se totiž již tradiční hokejbalový turnaj, který již potřetí pořádal klub SK Horní Bříza.

Pomozte dětem se svalovou dystrofií i vy.

Pokud nás chcete podpořit, můžete na kliknutím na tlačítko níže, budeme rádi za jakoukoliv podporu.

Spolupracující osobnosti

Michaela Maurerová

Míša dlouhodobě sleduje aktivity naší organizace. A protože má srdce na dlani, rozhodla se přidat do naší party a bude aktivně podporovat naše kluky se svalovou dystrofií.Je také kmotrou naší knihy příběhů Ve stínu Duchenna.

Partneři

Pomáhají nám