ParentProject.cz

Vše o svalové dystrofii Duchenne/Becker,
aneb jak žít a nejenom přežít.

menu
Tip

Zvedací a asistenční systém

Erilens je dodavatel výrobků a služeb pro zdravotnictví a ošetřovatelskou péči. Mimo jiné nabízí stropní zvedací systém Roomer švédského výrobce Human Care. Jedná se o  systém kolejnic, zvedacích jednotek a speciálních pacientských závěsů, pomocí kterého lze zvednout a v dosahu kolejnic kamkoli dopravit téměř jakkoli postiženou osobu, a tam jí asistovat při úkonech jako je použití WC, sprchování a koupání, usazení na vozík, odpočinkové či pracovní sezení, na rehabilitační lehátko, podlahu nebo žíněnku, do vířivky, bazénu apod. Příslušenstvím je speciální závěs pro vertikalizaci a nácvik chůze, čímž se systém stává aktivním nástrojem rehabilitace, či pomůckou pro samostatné aktivity, které by hendikepovaný bez pomoci nezvládl.

Další zajímavou pomůckou je skříňový zvedák Integralift, norského výrobce, který přináší zcela nový přístup v oblasti péče o hendikepované osoby. Konstrukce zvedáku je vestavěna do nábytkové stěny a celkově navozuje důstojnější pocit hendikepovaného v prostředí, ve kterém tráví nejvíce svého času. Zvedák se tak stává přirozenou součástí interiéru pokoje.

Zvedací zařízení jsou zařazeny mezi zvláštní pomůcky, na které můžete požádat o příspěvek Úřad práce. Firma nabízí pomoc při podání žádosti a vyřešení spolufinancování. 

Na stránkách http://www.erilens.cz/ najdete další užitečné pomůcky a zařízení.