ParentProject.cz

Vše o svalové dystrofii Duchenne/Becker,
aneb jak žít a nejenom přežít.

menu
The International DMD/BMD Registry

Institut biostatistiky a analýz Masarykovy univerzity (IBA MU) je pracovištěm pro vědeckovýzkumnou činnost, řešení vědeckých projektů a poskytování souvisejících služeb, zejména v oblasti analýzy biologických a klinických dat, organizace a managementu klinických studií, vývoje softwaru a aplikace ICT. Činnost IBA MU je primárně zaměřena na organizační a odborné zajištění rozsáhlých vědeckých projektů a projektů klinického výzkumu.

The Parent Project

Parent Project®

Parent Project Velká Británie

Parent Project USA

Parent Project Itálie

UPPMD

Jedná se o světovou organizace "United Parent Projects Muscular Dystrophy", která sdružuje organizace podporující pacienty s DMD/BMD.

Orphanet

Orphanet je referenční portál pro informace o vzácných onemocněních a léčivých přípravcích. Jeho cílem je přispět ke zlepšení diagnostiky, péče a léčby pacientů se vzácným onemocněním.

Leiden University Medical center

Na této univerzitě v Nizozemsku probíhá projekt, který se zaměřený na diagnostiku a rozvíjení terapií pro vzácná nervosvalová a neurodegenerativní onemocnění.

Neuromuscular Disorders

Úřední věstník organizace "World Muscular Society"

TREAT-NMD

Cílem této organizace je zajistit, aby se nejslibnější terapie dostaly k pacientům tak rychle, jak je to možné.

American Academy of Neurology

Jedná se o největší sdružení neurologů ve světě a hlavní zdroj informací pro neurology po celém světě.

World Muscle Society

Organizace "World Muscle Society" je určena pro všechny odborníky pracující v nervosvalové oblasti. Úkolem je šířit znalosti v nervosvalové oblasti ve prospěch pacientů, rozvíjet programy pro odborníky pracující v nervosvalové oblasti, podpořit multidisciplinární spolupráci atp.

Společnost dětské neurologie ČLS JEP

Ottobock

Ottobock

Medicco

Jeden z největších výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.

Meyra

Kromě prodeje vozíků a rehabilitačních prostředků, provozují také půjčovnu pomůcek a vozíků.

Patron

Český výrobce a prodejce kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, ale také zdravotních kočárků.

R82

Prodej kompenzačních a zdravotnických pomůcek.

Sivak

Jsme výhradními zástupci jednoho z největších světových výrobců – americké nadnárodní společnosti INVACARE pro Českou a Slovenskou republiku. Ovšem nezastupujeme pouze tohoto výrobce. Zajišťujeme dovoz a distribuci zdravotnických prostředků dalších známých světových a evropských výrobců např. vozíků švýcarské značky Küschall nebo sportovních vozíků zn. TOP END.

Ortoservis

Prodej a servis zdravotních pomůcek.

DMA Praha s.r.o.

Nabízíme Vám kompletní sortiment zdravotních pomůcek: berle, hole, chodítka, klozetová toaletní křesla, sedačky do vany a na vanu, sedačky, židle a křesla do sprchy, madla, nástavce na WC, pomůcky pro domácí péči a sebeobsluhu, polohovací lůžka, antidekubitní matrace a podložky, zdravotní polštáře, mechanické invalidní vozíky, aktivní vozíky, elektrické vozíky, skútry a zvedáky.

Asker s.r.o.

Lékařské a zdravotnické potřeby.

WEVE REHA

Česká firma WEVE REHA s více jak dvacetiletou tradicí, nabízí velké množství kvalitních pomůcek určených k péči o zdraví. Z 90% jsme přímí dovozci výrobků od kvalitních a prověřených zahraničních výrobců a dodavatelů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme

Elektrické skútry

Elektrické skútry pro seniory a tělesně postižené.

VECOM

Zdvihací zařízení.

AUDY s.r.o.

Zdravotnická a rehabilitační technika.

Weil Electronic Devices s.r.o.

Antidekubitní systémy a matrace.

Dartin

Dartin spol. s r.o. je distributor lékařských přístrojů a výrobků. Firma výhradně zastupuje v ČR několik špičkových výrobců.

API CZ s.r.o.

Věnujeme se úpravám vozidel pro tělesně postižené a naší prioritou je spokojený zákazník. V současnosti patříme mezi přední úpravce vozidel v ČR a zájem zákazníků o naše služby neustále roste.

JP SERVIS

Úprava automobilů pro potřeby tělesně postižených osob.

Asociace muskulárních dystrofiků ČR

Celoslovenský klub OMD v SR „DUCHENNE ACTIVE CROWD“

Slovenské společenství rodičů dětí či mladých mužů s diagnózou DMD/BMD.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

Slovenská obdoba Asociace muskulárních dystrofiků.

MDA Austrálie

Australská organizace na podporu svalové dystrofie.

Pomocné tlapky o.p.s., Starý Plzenec

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky se již od svého založení v únoru 2001 zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.

Pes pomůže, o.s., Horažďovice

Občanské sdružení se již od roku 2001 věnuje zajišťování speciálně cvičených psů pro zdravotně postižené lidi a je organizací s nejdelší tradicí výcviku asistenčních psů pro vozíčkáře v ČR.

Institut biostatistiky a analýz

Institut biostatistiky a analýz Lékařské a Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (IBA MU) je společným pracovištěm uvedených fakult pro vědeckovýzkumnou činnost, řešení vědeckých projektů a poskytování souvisejících služeb, zejména v oblasti analýzy biologických a klinických dat, organizace a managementu klinických studií, vývoje softwaru a aplikace ICT. Činnost IBA MU je primárně zaměřena na organizační a odborné zajištění rozsáhlých vědeckých projektů a projektů klinického výzkumu.

OnaDnes.cz

Na této webové stránce najdete několik článků o nás.

Osobní asistence

Informační portál osobní asistence.

NEZISKOVKY.cz

Ať už pracujete v neziskovce, chystáte se ji založit nebo chcete s neziskovými organizacemi navázat kontakt a spolupráci.

MDA RIDE

MDA RIDE je společnost lidí, kteří se rozhodli pomáhat v České Republice lidem s nevyléčitelným nervosvalovým postižením, známým jako svalová dystrofie.

Godyho blog

Jeden postižený Liberečák.

Nevzdávej to

Nevzdávej to je osobní blog dvou mladých mužů s diagnózou DMD, kteří bojují proti pesimistickým myšlenkám a proti breptání.