ParentProject.cz

Vše o svalové dystrofii Duchenne/Becker,
aneb jak žít a nejenom přežít.

menu
The International DMD/BMD Registry

Institut biostatistiky a analýz Masarykovy univerzity (IBA MU) je pracovištěm pro vědeckovýzkumnou činnost, řešení vědeckých projektů a poskytování souvisejících služeb, zejména v oblasti analýzy biologických a klinických dat, organizace a managementu klinických studií, vývoje softwaru a aplikace ICT. Činnost IBA MU je primárně zaměřena na organizační a odborné zajištění rozsáhlých vědeckých projektů a projektů klinického výzkumu.

The Parent Project

Parent Project®

Parent Project Velká Británie

Parent Project USA

Parent Project Itálie

UPPMD

Jedná se o světovou organizace "United Parent Projects Muscular Dystrophy", která sdružuje organizace podporující pacienty s DMD/BMD.

Neuromuscular Disorders

Úřední věstník organizace "World Muscular Society"

World Muscle Society

Organizace "World Muscle Society" je určena pro všechny odborníky pracující v nervosvalové oblasti. Úkolem je šířit znalosti v nervosvalové oblasti ve prospěch pacientů, rozvíjet programy pro odborníky pracující v nervosvalové oblasti, podpořit multidisciplinární spolupráci atp.

Leiden University Medical center

Na této univerzitě v Nizozemsku probíhá projekt, který se zaměřený na diagnostiku a rozvíjení terapií pro vzácná nervosvalová a neurodegenerativní onemocnění.

Orphanet

Orphanet je referenční portál pro informace o vzácných onemocněních a léčivých přípravcích. Jeho cílem je přispět ke zlepšení diagnostiky, péče a léčby pacientů se vzácným onemocněním.

TREAT-NMD

Cílem této organizace je zajistit, aby se nejslibnější terapie dostaly k pacientům tak rychle, jak je to možné.

American Academy of Neurology

Jedná se o největší sdružení neurologů ve světě a hlavní zdroj informací pro neurology po celém světě.

Společnost dětské neurologie ČLS JEP

Ottobock

Ottobock

Medicco

Jeden z největších výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.

Meyra

Kromě prodeje vozíků a rehabilitačních prostředků, provozují také půjčovnu pomůcek a vozíků.

Patron

Český výrobce a prodejce kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, ale také zdravotních kočárků.

R82

Prodej kompenzačních a zdravotnických pomůcek.

Sivak

Jsme výhradními zástupci jednoho z největších světových výrobců – americké nadnárodní společnosti INVACARE pro Českou a Slovenskou republiku. Ovšem nezastupujeme pouze tohoto výrobce. Zajišťujeme dovoz a distribuci zdravotnických prostředků dalších známých světových a evropských výrobců např. vozíků švýcarské značky Küschall nebo sportovních vozíků zn. TOP END.

Ortoservis

Prodej a servis zdravotních pomůcek.

DMA Praha s.r.o.

Nabízíme Vám kompletní sortiment zdravotních pomůcek: berle, hole, chodítka, klozetová toaletní křesla, sedačky do vany a na vanu, sedačky, židle a křesla do sprchy, madla, nástavce na WC, pomůcky pro domácí péči a sebeobsluhu, polohovací lůžka, antidekubitní matrace a podložky, zdravotní polštáře, mechanické invalidní vozíky, aktivní vozíky, elektrické vozíky, skútry a zvedáky.

Asker s.r.o.

Lékařské a zdravotnické potřeby.

WEVE REHA

Česká firma WEVE REHA s více jak dvacetiletou tradicí, nabízí velké množství kvalitních pomůcek určených k péči o zdraví. Z 90% jsme přímí dovozci výrobků od kvalitních a prověřených zahraničních výrobců a dodavatelů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme

Weil Electronic Devices s.r.o.

Antidekubitní systémy a matrace.

VECOM

Zdvihací zařízení.

Elektrické skútry

Elektrické skútry pro seniory a tělesně postižené.

Dartin

Dartin spol. s r.o. je distributor lékařských přístrojů a výrobků. Firma výhradně zastupuje v ČR několik špičkových výrobců.

AUDY s.r.o.

Zdravotnická a rehabilitační technika.

API CZ s.r.o.

Věnujeme se úpravám vozidel pro tělesně postižené a naší prioritou je spokojený zákazník. V současnosti patříme mezi přední úpravce vozidel v ČR a zájem zákazníků o naše služby neustále roste.

JP SERVIS

Úprava automobilů pro potřeby tělesně postižených osob.

Asociace muskulárních dystrofiků ČR

Celoslovenský klub OMD v SR „DUCHENNE ACTIVE CROWD“

Slovenské společenství rodičů dětí či mladých mužů s diagnózou DMD/BMD.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

Slovenská obdoba Asociace muskulárních dystrofiků.

MDA Austrálie

Australská organizace na podporu svalové dystrofie.

Pes pomůže, o.s., Horažďovice

Občanské sdružení se již od roku 2001 věnuje zajišťování speciálně cvičených psů pro zdravotně postižené lidi a je organizací s nejdelší tradicí výcviku asistenčních psů pro vozíčkáře v ČR.

HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.

Pomocné tlapky o.p.s., Starý Plzenec

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky se již od svého založení v únoru 2001 zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

MDA RIDE

MDA RIDE je společnost lidí, kteří se rozhodli pomáhat v České Republice lidem s nevyléčitelným nervosvalovým postižením, známým jako svalová dystrofie.

OnaDnes.cz

Na této webové stránce najdete několik článků o nás.

Osobní asistence

Informační portál osobní asistence.

NEZISKOVKY.cz

Ať už pracujete v neziskovce, chystáte se ji založit nebo chcete s neziskovými organizacemi navázat kontakt a spolupráci.

Institut biostatistiky a analýz

Institut biostatistiky a analýz Lékařské a Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (IBA MU) je společným pracovištěm uvedených fakult pro vědeckovýzkumnou činnost, řešení vědeckých projektů a poskytování souvisejících služeb, zejména v oblasti analýzy biologických a klinických dat, organizace a managementu klinických studií, vývoje softwaru a aplikace ICT. Činnost IBA MU je primárně zaměřena na organizační a odborné zajištění rozsáhlých vědeckých projektů a projektů klinického výzkumu.

Nevzdávej to

Nevzdávej to je osobní blog dvou mladých mužů s diagnózou DMD, kteří bojují proti pesimistickým myšlenkám a proti breptání.

Godyho blog

Jeden postižený Liberečák.